Доступ до публічної інформації - повідомлення

Звіт голови районної ради Габінського Л.І. про діяльність за 2013 рік.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради не менше 1 разу на рік звітує про свою діяльність, у тому числі про здійснення виконавчим апаратом районної ради державної регулятор-ної політики .

За звітний період голова районної ради , весь депутатський корпус відповідно до Конституції України ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» співпрацювали з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування та місцевими установами та організаціями району. Розпочну з того , що фактично протягом майже всього 2013 року по всій Україні обговорювалась Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. З рядом позицій проекту концепції ми не погоджуємось, маємо свою думку , яку довели до відома обласної влади , хоча в цілому підтримуємо позицію щодо певних змін в організації роботи органів влади , але такі шляхи оптимізації потрібно знаходити в рамках уже історично сформованих територій. Адже, реформи повинні здійснюватись не заради реформ – а заради людей.

Наперед скажу, що мій звіт – це не лише інформація про виконання і дотримання однієї (55-ої) статті Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», яка визначає мої повноваження. Це звіт про нашу спільну роботу із депутатським корпусом та роботу виконавчого апарату в цілому.

айонна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради.

Незважаючи на те, що районна рада не наділена виконавчими функціями і делегувала ряд своїх повноважень районній державній адміністрації, питання вирішуємо спільно.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно. Нагадаю, що депутатський корпус районної ради складається з 52 депутатів , зараз 51 . Працює 7 постійних комісій.

За звітний період проведено 11 сесій районної ради, фактично ,майже щомісяця, на яких розглянуто 120 питань, прийнято відповідні рішення, а саме :

з питань освіти, культури фізичної культури та спорту – 16 ;

з питань охорони здоров»я та соціального захисту населення – 16 ;

з питань економічного і соціального розвитку – 15 ;

з правових питань та з питань діяльності ради - 28;

з питань бюджету – 19 ;

з питань агропромислового розвитку – 8;

з питань ефективного управління та використання майна спільної власності територіальних громад району - 18

Проведено 53 засідання постійних комісій (в порівнянні з минулим роком - 32 ).

 1. Постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства
 2. соціального захисту населення та роботи з ветеранами - 7 засідань
 3. Постійна комісія з питань освіти, культури, духовного відродження, роботи з молоддю та спорту – 6 засідань
 4. Постійна комісія з питань зміцнення законності та правопорядку – 4 засідання
 5. Постійна комісія з питань підприємництва, економічних реформ, розвитку малого та середнього бізнесу - 3 засідання
 6. Постійна комісія з питань бюджету, комплексного розвитку населених пунктів , благоустрою та комунальної власності – 15 засідань
 7. Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, регулювання і реформування земельних відносин, охорони природи – 9 засідань
 8. Постійна комісія з питань регламенту, депутатської етики, гласності, адміністративно-територіального устрою, взаємодії з органами місцевого самоврядування - 9 засідань

В своїй діяльності районна рада чітко дотримується Закону України «Про доступ до публічної інформації» і продовжує працювати відкрито та гласно. Всі проекти рішень , а також прийняті рішення , програми – оприлюднюються в Інтернет мережі на сайті teprada.gov.ua, в районній газеті і на дошці оголошень . Хід проведення сесійних засідань та постійних комісій також постійно висвітлюється в районній газеті, а також на сайті . Кожен бажаючий може ознайомитися детальніше із діяльністю районної ради.

На контролі районної ради знаходиться 43 діючих програми. З них:

 • 16 програм у галузі соціально-економічного розвитку, житлово-комунального гопосподарства і,будівництва ;
 • в галузі сільського господарства, охорони природи – 7 ;
 • в галузі охорони здоров»я,соціального захисту – 11;
 • у галузі освіти,культури, спорту - 9.

За звітний період прийнято 12 районних програм, різних соціальних напрямків зокрема:

на 20 сесії 6 скликання від 08.02.2013 р прийнято 3 програми :

 • Районна програма «Обдаровані діти» на 2013-2017 роки

 • Програма увічнення памяті про події Другої світової війни та ВВв та її учасників на період 2013-2013 р.р.

 • Програма сприяння розвитку інститутів Громадянського суспільства Теплицького району на 2013-2015 роки.

на 24 сесії 6 скликання від 12.07.2013 р. прийнято 3 програми та Положення :

 • Районна Програма «Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 р.р.»

 • Районна програма організаційного забезпечення діяльності Теплицького районного суду на 2013-2016 роки в процесі переходу на модельну форму роботи.

 • Районна Програма зайнятості населення Теплицького району на період до 2017 роки

 • Положення про конкурсний відбір студентів ,що навчатимуться у Вінницькому національному медичному університеті ім. Пирогова за рахунок коштів районного бюджету

на 25 сесії 6 скликання від 30.08.2013 року затверджено програму розвитку поштового зв’язку у Теплицькому районі Вінницької області на 2013-2015 роки.

на 26 сесії від 01.10.2013 року прийнято районну програму покращення умов обслуговування платників податків Теплицького району та збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів на 2013-2016 роки.

на 27 сесії 6 скликання від 29.12.2013 р. затверджено

 • Програму розвитку архівної справи у Теплицькому районі на 2013-2017 роки
 • Районну програму щодо виплати одноразової матеріальної допомоги вдовам (вдівцям) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою на 2013-2017 роки.

На 30 позачерговій сесії 6 скликання від 30.01.2014року затверджено Програму економічного і соціального розвитку Теплицького району на 2014 рік

До окремих програм протягом року вносились зміни .

Ключовою програмою є звичайно Програма соціально-економічного розвитку району .За результатами аналізу соціально-економічного розвитку Теплицького району за 2013 рік, можна відзначити, що в цілому галузі економіки працювали стабільно і прогнозовано .Зібрано непоганий урожай. Валовий збір зернових вперше в історії району склав 191,8 тис.тонн, що в порівнянні з 2012 роком на 60%, або на 71,5 тис.тонн більше. Закладено основу під урожай 2014 року.

З початку року середня заробітна плата по району збільшилась на 21,7%

В промисловогому секторі, на жаль позитивних зрушено не відбулось, так із трьох промислових підприємств району, а саме ДП «Бджільнянський спиртовий завод», ТОВ «Теплицький молокозавод» та філія «Удицький цукровий завод Товариства з обмеженою відповідальністю «Продагроальянс»), виробництво промислової продукції в минулому році здійснювало лише ДП «Бджільнянський спиртовий завод».

Досягненням 2013 року є пуск газу в селах: Антонівка та Орлівка.

Впродовж 2013 року в усіх школах району проведено якісні поточні ремонти кабінетів, спортзалів, майстерень, їдалень; здійснено благоустрій шкільних подвір’їв, стадіонів та спортмайданчиків.

У зв’язку із щорічним зменшенням кількості учнів районною радою у 2013 році були прийняті рішення про призупинено навчальних процесів у 4 школах : Костюківській , Сашанській ,Сокирянській та Побірській. Учні з цих шкіл з 1 вересня навчаються у базових школах. Діти та вчителі забезпечуються безкоштовним підвезенням.

Комарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано у школу І-ІІ ступенів, Брідоцьку ЗОШ І-ІІ ступенів - у Брідоцький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Протягом 2013 року проведено роботи по покращенню матеріально-технічної бази всіх лікувально-профілактичних закладів району. В усіх приміщеннях ФАПів та ФПів проведено косметичні ремонти, і в амбулаторіях ЗПСМ смт Теплик, с.Соболівка та с.Удич. 33 заклади забезпечено проточною водою та облаштовано внутрішніми вбиральнями.

З 01.11.2013 р. відкрито денний стаціонар, який працює щоденно.

Щорічно спільно з райдержадміністрацією районна рада займається питанням формування бюджету. Що стосується бюджету, то станом на 01.01.2014р. фактичні надходження власних доходів бюджету Теплицького району склали 23430,6 тис.грн. Річні планові призначення забезпечені в усіх 27 місцевих бюджетах.

Таким чином , можна сказати , що в районі проводилась цілеспрямована і системна робота по всіх галузях.

Це коротко про ті заходи, які спільно здійснювались в 2013 році органами влади усіх рівнів відповідно до напрямків програми соціально-економічного розвитку району .

епутатських та інформаційних запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» за звітний період до районної ради надійшло 12 інформаційних запитів та 6 - депутатських запитів .

Відповідно до статті 40 Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» забезпечується покращення та всебічний розгляд питань, які порушуються громадянами перед органами місцевого самоврядування.

Упродовж 2013 року районною радою розглянуто 21 звернення : 11 письмових та 10 усних.

Актуальними залишаються питання сільського господарства та земельних відносин, соціального захисту. Ряд звернень роз’яснено на місці, по інших було дано доручення відповідним службам району для детального вивчення та вирішення.

вернення найчастіше надходили з смт.Теплика(5), сіл В.Мочулка(3), Кивачівка(2), М.Мочулка(2), Степанівка(2),. Звернення, які знаходились на контролі в районній раді розглянуто і проінформовано про їх розгляд без порушення термінів.

До районної ради за звітний період 2013 року надійшло 4 колективних звернення із смт.Теплик.

Як і минулого року, найбільше заяв і скарг надходило з приводу соціального захисту населення - 6(28%) від усіх звернень. Звернення надходили до районної ради від найменш соціально-захищених верств населення: інвалідів, учасників війни багатодітних сімей, одиноких матерів, та пенсіонерів. Цих категорій громадян особливо турбують проблеми матеріальної підтримки, призначення та виплата державних соціальних допомог, перерахунок пенсії. З питань аграрної політики за 2013 рік до районної ради надійшло - 4 заяви (19%), з питань праці та зарплати -3( 14%), охорони здоров»я – 2(9%), комунального господарства - 3(14%), транспорту і зв’язку - 1(4%), освіти-1(4%).

З метою зменшення кількості звернень громадян у вищестоящі органи влади, вирішення проблемних питань, безпосередньо на місцях, райдержадміністрацією та районною радою практикується проведення сходів громадян за участю керівництва та її структурних підрозділів, районних служб.

Щодо здійснення районною радою регуляторної діяльності у 2013 році регуляторні акти не приймались.

Не менш важливим у роботі виконавчого апарату ради є опрацювання документів , яких за звітний період надійшло близько 500 .

Щодо управління та утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району,кількість об’єктів спільної комунальної власності на даний час становить - 11.

Відповідно до чинного законодавства протягом зазначеного періоду приймались рішення по передачі, прийняттю, списанню та оренді комунального майна. Так, за 2013 рік надійшло орендної плати за оренду комунального майна в межах 80 тис.грн. Щорічно заслуховуються звіти всіх керівників комунальних підприємств району по виконанню фінансових планів .

Щодо підвищення професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування, у 2013 році виконавчим апаратом районної ради організовано проходження підвищення кваліфікації за програмою короткострокового семінару з питань запобігання та протидії проявам корупції для бухгалтерів сільських, селищної рад, майже половина сільських голів у 2013 році пройшли навчання по стратегічному плануванню розвитку громади.

Важливим пріоритетом у роботі районної ради є проектно- грантова діяльність.

Так, у 2013 році за рахунок участі територіальними громадами району у міжнародних, вітчизняних та обласних конкурсах мобілізовано і освоєно 1159,5 тис.грн. на розвиток наших громад.

У травні місяці минулого року делегація району брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Збалансований розвиток громад - основа формування державної стратегії регіонального розвитку» та представляли район на обласній відкритій виставці-презентації соціальних проектів органів місцевого самоврядування «Подільський ярмарок проектів» мета якої – пошук грантових організацій і потенційних інвесторів.

У 2013 році було реалізовано проект районної ради –переможець обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад «Увага до дитини – починається із затишку». Проект реалізований на базі Теплицької ЗОШ №1 (здійснювалась заміна вікон) . Загальна вартість проекту майже 270 тисяч гривень (250 тис. – районний бюджет, 19600 грн. – обласний бюджет).

Крім того, у січні місяці 2014 року підготовлено та подано на Всеукраїнський конкурс проектів розвитку територіальних громад проект «Найкраща інвестиція- дитина», попередня вартість проекту становить 650 тис. грн., з них 400 тис.грн. – планується отримати грантові кошти. Проектом передбачається придбання комплектів навчально-методичного та технічного обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу та іноземної мови для 6-ти ЗОШ району.

6 територіальних громад: Залузька, Петрашівська, Росошанська, Пологівська, Кивачівська та Завадівська успішно працювали над реалізацією своїх проектів в рамках ІІ етапу Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» .Всі проекти мають енергозберігаючий напрям . Так, на сьогоднішній день 5 громад завершили реалізацію своїх проектів , Завадівська територіальна громада планує завершити свій проект у 2014 році.

В цьому напрямі ми плануємо працювати активно і надалі.

З січня місяця розпочато проведення в територіальних громадах району загальних зборів громадян за місцем проживання згідно розробленого виконавчим апаратом районної ради графіка. Районна рада щорічно спільно з райдержадміністрацією бере активну участь в організації цих заходів.

Нагадую всім депутатам, що відповідно до ст.16 депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Прошу всіх депутатів взяти активну участь у загальних зборах громадян, прозвітувати про свою діяльність та проінформувати районну раду.

Звичайно, не все заплановане вдалося здійснити, але завдяки тісній налагодженій співпраці районної ради з райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування, бізнесовими структурами та громадськістю вдалося досягти певних вершин, проте , попереду ще великий обсяг роботи, в напрямі досягнення тих цілей та пріоритетів, які зазначені, зокрема, в Програмі соціально-економічного розвитку на 2014 рік. Вони направлені на підтримку всіх тих досягнень, які були в попередні періоди та націлені, перш за все, на підтримку в нормальному робочому стані таких важливих сфер як освіта, медицина, культура, що є основним завданням органів влади.

На жаль, сьогодні ми залежні від кредитної політики держави, від різких коливань валютного курсу, від ціни на основні енергоносії, від політичної стабільності і ще багато від чого, тому вважаю, що особливо актуальними є питання мобілізації всіх ресурсів - і фінансових, і трудових, задля досягнення позитивного результату.

На завершення, хочу подякувати всім депутатам, сільським та селищному головам, всім керівникам районних установ та організацій, всім хто приклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи районної ради .

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше.