sunset1.jpgsunset2.jpgsunset5.jpg

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ТЕПЛИЦЬКОГО РАЙОНУ

Згідно проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» можливо з 1 квітня 2019 року, припинення дії «червоного списку», тобто цей документ  розроблено з метою економії бюджетних коштів,виділених на первинну допомогу,шляхом пришвидшення переходу закладів охорони здоров’я,що надають первинну медичну допомогу, на повне фінансування за «зеленим списком» та припинення дії «червоного списку» з 1 квітня 2019 року. Також проектом запропоновано удосконалити окремі аспекти казначейського обслуговування оплати послуг первинної медичної допомоги за договорами про медичне обслуговування населення.

 

Підстава розроблення проекту акта

Проект акта розроблено МОЗ України на підставі статті 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування»

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» запроваджено нову систему  фінансування  медичних послуг за рахунок коштів Державного бюджету України. Нова система фінансування закладів первинної медичної допомоги працює за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен із закладів охорони здоров’я,що уклав договір з Національною Службою здоров’я України (НЗСУ),отримує державне фінансування напряму від НЗСУ відповідно до кількості пацієнтів. Разом з тим, станом на 1 березня 2019 р. спостерігаються високі темпи підписання декларацій пацієнтами,що потребує збільшення фінансування закладів охорони здоров’я за «зеленим списком» та зменшення фінансування за «червоним списком». У зв’язку з цим з метою раціонального використання бюджетних коштів запропоновано припинити дію «червоного списку» з 1 квітня 2019р. таким чином, категорія населення,яка не підписала декларацію з сімейним лікарем,буде обслуговуватись на платній основі.  

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше.