sunset5.jpgsunset1.jpgsunset2.jpg

05.07.2018р. Відбулось закрите пленарне засідання 35 позачергової сесії Теплицької районної ради 7 скликання.

03 липня 2018 року о 10.00 год. в приміщенні районної ради відбулось закрите пленарне засідання 35 позачергової сесії Теплицької районної ради 7 скликання з порядком денним «Про поновлення на посаді голови Теплицької районної ради 7 скликання Романюка В.І.». Із 34 депутатів районної ради на засідання прибуло 25 депутатів, що забезпечило легітимність проведення сесії.

Відповідно до рішення Гайсинського районного суду від 21.06.2018 року у справі №144/307/17 за позовом Романюка В.І. до Теплицької районної ради – про визнання протиправним та скасування рішення Теплицької районної ради «Про звільнення голови районної ради Романюка В.І.» з займаної посади та поновлення Романюка В.І. на посаді – було визнано протиправним та скасовано рішення 17-ї позачергової сесії Теплицької районної ради 7 скликання від 14.03.2017 року «Про звільнення голови районної ради Романюка В.І.» та прийнято рішення поновити Романюка В.І. на посаді голови Теплицької районної ради з 14 березня 2017 року. Рішення в частині поновлення Романюка на посаді підлягає негайному виконанню.

Згідно зі ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради обирається на посаду та звільняється з посади районною радою та є підзвітним раді. Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до правових позицій Вищого адміністративного суду від 01.03.2016 року у справі №К/800/54311/14, суд вказує на наступне: «Згідно із ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є, зокрема, виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою. Відповідно ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а саме: «Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування» такою посадою є посада голови районної ради.

Вирішення питання про поновлення позивача на роботі суд правомірно покладає саме на орган, що прийняв рішення про затвердження позивача на посаді. Виконання рішення вважається завершеним з моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання попередніх обов’язків на підставі відповідного акту органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення. В даному випадку – сесії Теплицької районної ради. Обов’язок поновлення на посаді покладений саме на орган, що прийняв рішення про звільнення, а поновлення на посаді можливе лише на підставі відповідного акту органу, що прийняв незаконне рішення, тобто на підставі виключно рішення ради.

За результатами таємного голосування сесія Теплицької районної ради відмовила Романюку В.І. в поновленні на посаді голови Теплицької районної ради, а саме: - за поновлення Романюка В.І. на посаді голови Теплицької районної ради проголосували: за – 2 депутати; проти – 19 депутатів; бюлетені, які визнані недійсними – 3.

Голова районної ради      Т. Сокотнюк

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше.